מנהיגות בקולנוע
אתגרים

סדנת סטוריפילמינג לפיתוח מנהיגות באמצעות יצירת סרטים

ייעודי לתכנית אתגרים בחברה הערבית

אור ירוק מהפיקוח

אנחנו יודעים שזמנכם יקר ולכן קיבלנו את כלל האישורים הנחוצים להפעלת התוכניות דרך משרד החינוך.

התלמידים יוצאים למסע בו הם מתגבשים מפרטים לצוות צילום שבוחן את סיפורי חייהם באמצעות עולם היצירה הקולנועי שנחווה בשיטת הסטוריפילמינג.

העצמה
רגשית
גיבוש
קבוצתי
הצגה על במה
התנהלות ומודעות
חברתית
ביטוי
אישי וקבוצתי
שיתוף
פעולה
בטחון
עצמי
פיתוח
יצרתיות
מנהיגות
שנות פעילות
15
אזור גאוגרפי
כל הארץ או בזום
אוכלוסיית יעד
ילדים ובני נוער

מהו סטוריפילמינג?

מתוך אינספור התרחשויות שאנו עוברים בחיינו אנו בוחרים מספר אירועים מצומצם, ואוספים אותם כפסיפס של סיפורים בזיכרון שלנו. הסיפורים האלו מייצגים עבורנו מי אנחנו, מי האחר, מהם החיים ומה אנחנו צריכים לעשות בהם (אדלר, 1931).

אנו משתמשים בפסיפס שיצרנו, סגנון החיים שלנו, כדי ליצור סיפור אחד שיהיה לסרט עם התחלה, אמצע וסוף. תהליך יצירה שדורש שיתוף פעולה בין תפקידי ההפקה השונים: משחק, בימוי, צילום, סאונד והפקה. תהליך זה הוא מיקרוקוסמוס שמייצג את התנועה החברתית שלנו בחיים.

ב״סטוריפילמינג״, נחקור ביחד את הסיפורים שלנו ונעשה להם ״reconstruction״ במעבדת הצילומים הקולנועית. החל בהמצאת הסיפור, ביצירה ובצפייה נתבונן אחרת על התנועה שלנו בעולם וניצור ביחד את הסרט שלנו מחדש. סרט שהוא ותהליך יצירתו יתנו חיים לאירועים אישיים, קבוצתייים ואירגוניים, אירועים שנוכל לשזור ולקחת אל תוך פסיפס סיפורי הזיכרונות שמעצבים אותנו.

 

המתכון הקסום

התלמידים נפגשים אחת לשבוע, ובהנחיית מטפל/ת מתגבשים מפרטים לקבוצה שיוצרת סרט עם אמירה חברתית. על מנת ליצור את הסרט הם חולמים על עתידם, מקיימים בירור ערכי פנימי וקבוצתי ונדרשים לשתף פעולה זה עם זה. הם מרגישים תורמים ומשמעותיים בקהילתם ורוכשים כלים לעבודת צוות וביטוי אישי. התכנית מלווה על ידי קולנוען ומפוקחת על ידי מטפל/ת בכיר/ה צמוד/ה (סופרוויז׳ן).

סילבוס אתגרים לדוגמא

להורדת הסילבוס המלא
ומחיר המותאם לך

מתוך תכניות המרכז

בני הנוער מדברים על ההשפעה שברצונם לעשות בחברה באמצעות הסרט, והצגת הסרט שהכינו במסגרת התכנית ״מנהיגות בקולנוע״

להתחיל את הקסם שלך

טל. 03-9468646
פקס. 077-4704525

נייד. 052-4663347 | 054-9410590
info@vtci.co.il

משלוח מכתבים:
ת.ד. 51008 תל אביב- יפו, 6721913